Veerand tundi internetis võrdne ühe Postimehega
Eesti suurim päevaleht Postimees kannab tänasest Greenline Print A+ märgist, olles tunnistuseks Eesti meedia lipulaeva jätkusuutlikkusele ning kindlustades paberlehe keskkonnasõbralikku kuvandit. Postimehe saavutatud tulemus pole aga iseenesestmõistetav, olulise panuse andis UPM-i Kaipola paberivabrikust pärit paber, mis sisaldab 73% ulatuses taaskasutatud kiudu ning mille tootmisele kulunud energiast tervelt 70% pärineb metsatööstusjääkide ehk tehase omaenda biokütte energiast. Kaipola tehases taastöödeldakse kaks kolmandikku kogu Soome vanapaberist ning osa toorainest veetakse sisse ka Eestist.
Postimees paberil ja internetis
Postimehel on iga päev keskmiselt 432 000 lugejat internetis ning 288 000 lugejat paberil. Kui keskmiselt viibitakse Postimehe võrguväljaandel viis ja pool minutit päevas ning ühte paberlehte loeb keskmiselt viis inimest, siis ühe paberlehe lugeja jalajälg on 13 grammi süsinikdioksiidi, samas kui Postimehe võrguväljaande lugeja keskmine heitmekoorem on ligi 21 grammi CO2*. Oluline on seejuures märkida, et kui ajalehe süsinikjalajälg on ühekordne ning läbi loetud ajalehte saab kasutada ka muuks praktiliseks otstarbeks, siis internetis on iga minut arvel ning läbiloetud uudistega pole midagi rohkemat peale hakata.
Rohkem infot Postimehe jalajälje kohta leiad siit.
*aluseks võetud Soome tehniliste uuringute keskuse VTT digitaal- ja trükimeedia süsinikjalajälje võrdlus, kohandatud 80% põlevkivienergia tarbimisele.